Demodag Taylor Made 20 mars

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

Lördag 20 mars kl. 12.00-18.00 kommer Taylor Made på besök för en Demodag i vår Lektionsstudio. Deras nya SIM2-serie (samt mycket annat) med järnklubbor, drivers, metalwoods och hybrider finns för fullständig utprovning. Varmt välkomna! Boka din tid för utprovning på nedan mejladress eller telefon nr. timragolfacademy@timragk.se Peter Forsgren: 072-727 21 44 Niklas Dahlgren: 070-510 78 57

Demodag Ping 3 mars

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

Onsdag 3 mars kl. 13.00-18.00 kommer Ping på besök för en Demodag i vår Lektionsstudio. Deras nya väldigt fina 425-serie med järnklubbor, drivers, metalwoods och hybrider finns för fullständig utprovning. Varmt välkomna! Boka din tid för utprovning på nedan mejladress eller telefon nr. timragolfacademy@timragk.se Peter Forsgren: 072-727 21 44 Niklas Dahlgren: 070-510 78 57

Julrea i studion

Timrå Golf Academy Alert, Klubbinformation, Okategoriserade, Timrå Golf Academy

I år kör vi vår Julrea i Lektionsstudion! Massor av erbjudanden på kläder, klubbor, bagar, skor och bollar m.m. Kläder: -40% Skor: -30% Bagar: -30% Putters: -30% Wedgar: -30% Bollar: -20% Handskar: Tag 3 betala för 2 Övriga klubbor: Röd prislapp med -30% till -40% Öppettider Tisdag 8/12 – Tisdag 22/12 Måndag-fredag: Kl. 09.00-15.00 Lunch måndag-fredag: Kl. 12.00-13.00 Lördag 12 …

Ny hemsida för Timrå Golf Academy

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

I samband med vårt inträde i inköpskedjan PQ, så lanserar vi också en ny hemsida. Klicka på Timrå Golf Academy bland rubrikerna ovan och länken på vår första sida. Då kommer ni till vår fullmatade sida med all info kring Lektioner, Kurser, Custom Fitting och Shopen. Se speciellt under fliken ”Lektioner & Kurser” för vår försommar-träning som vi kallar ”Uppföljning …

Grand Opening & Demodag

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

Lördag & söndag 25-26 april har vi Grand Opening i shopen! -20% på alla kläder, skor och bagar. -70% på fjolårets sortiment av kläder!. Passa även på att prova ut din nya putter via våra hjälpmedel från Visio som ger guide till rätt modell, rätt längd och rätt balans. Öppettider i shopen kl. 10.00-15.00 lördag & söndag. Söndag 25 april …

Klubbkollektion 2020

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

Timrå Golf Academy har i år tillsammans med Callaway och Foot-Joy tagit fram ett fantastiskt fint klädpaket med klubbens logotype på. Ni kan beställa plaggen styckevis, eller hela paketet till ett kanonpris! Att vårt klubbmärke syns i fler/olika sammanhang är bra för vår klubb! 🙂 Vi kommer att skicka i väg den första beställningen onsdag 8 april, så passa på …

Lektionsstudio håller stängt vecka 12

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

Med tanke på rådande omständigheter kring Covid-19 har vi beslutat att hålla stängt i Lektionsstudion hela vecka 12 (16-22/3). Vi återkommer i slutet på vecka 12 om hur den kommande veckans öppettider kommer att se ut. Vi hoppas Ni tycker/känner att detta är ett klokt och riktigt beslut. Med vänlig hälsning Timrå Golf Academy Niklas Dahlgren & Peter Forsgren 070-510 …

Damkväll med modevisning

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

Hej Damer, Boka in tisdag 31 mars kl. 18.00 för Damkväll med modevisning. Vi tycker att det varit så trevligt de senaste två åren, så givetvis gör vi detta i år igen! 😊 Vår leverantör från Callaway Helena Åkesson är på plats för att visa årets sortiment från Callaway och Daily. Till detta bjuder vi såklart på dryck och tilltugg, …

Insamling till Barncancerfonden

Timrå Golf Academy Klubbinformation, Timrå Golf Academy

Vår Julgåva från oss på Timrå Golf Academy går till Barncancerfonden Norra och Molly Bergendals minne ❤️. Vi skänker 5.000 kr och hoppas och tror att våra fantastiska elever och kunder vill vara med och bidra och dubbla det beloppet fram till Nyår. Insamlingen ligger på Facebook på nedan länk: https://www.facebook.com/timragolfacademy/ Dela gärna Facebookinlägget och märk ditt bidrag med ”MOLLY”. …